Pica Capriciosa

Capriciosa – tai pica, kuri sujungia skonių harmoniją ir tradicijas. Sužinokite apie šios picos istoriją, ingredientus ir kaip ją pasigaminti namuose. Ideali vakarienei ar ypatingai progai.

Kas yra Capriciosa pica?

Capriciosa pica yra viena iš populiariausių picų rūšių, kuri žavi savo unikaliu skoniu ir ingredientų deriniu. Ši pica, kilusi iš Italijos, yra tikras gastronominis šedevras, kuris užkariavo daugelio širdis visame pasaulyje. Capriciosa pica skiriasi nuo kitų picų tuo, kad joje derinami įvairūs ingredientai, kurie kartu sukuria ypatingą skonį ir tekstūrą. Šioje picoje tradiciškai naudojami pomidorų padažas, mocarela sūris, kumpis, grybai, artišokai ir alyvuogės.

Capriciosa pica yra puikus pavyzdys, kaip paprasti ir kokybiški ingredientai gali sukurti nuostabų patiekalą. Italijoje, kur pica yra ne tik maistas, bet ir kultūros dalis, Capriciosa pica tapo vienu iš mėgstamiausių patiekalų tiek tarp vietinių, tiek tarp turistų. Jos populiarumas nuolat auga, nes žmonės visame pasaulyje vertina jos skonį ir paprastumą.

Capriciosa pica
Capriciosa pica

Capriciosa picos istorija

Capriciosa picos kilmė

Capriciosa pica atsirado Italijoje, kur picos kultūra yra labai stipri. Italai picas gamina jau šimtmečius, o Capriciosa pica yra vienas iš tradicinių picos variantų, kuri išsiskiria savo turtingu ingredientų deriniu. Skani pica Capriciosa pirmą kartą paminėta XX amžiaus viduryje ir greitai tapo populiari dėl savo išskirtinio skonio.

Italijoje pica yra neatsiejama kasdienio gyvenimo dalis. Tai patiekalas, kurį mėgsta tiek vaikai, tiek suaugusieji, ir jis dažnai valgomas per šeimos susibūrimus ar draugų susitikimus. Capriciosa pica buvo sukurta siekiant sujungti įvairius skonius ir sukurti picą, kuri patiktų daugeliui. Naudojant šviežius ir kokybiškus ingredientus, italai sugebėjo sukurti picą, kuri greitai tapo viena iš populiariausių šalyje.

Populiarumas

Capriciosa pica greitai išpopuliarėjo ne tik Italijoje, bet ir už jos ribų. Ji tapo labai populiari dėl savo skanių ir įvairių ingredientų, kurie sukuria išskirtinį skonį. Dabar Capriciosa picą galima rasti daugelyje picerijų visame pasaulyje, o jos receptai prisitaikė prie vietinių skonių ir tradicijų.

Daugelis picerijų visame pasaulyje pritaikė Capriciosa picos receptą pagal savo regiono skonius ir ingredientus. Pavyzdžiui, kai kuriose šalyse picose naudojami vietiniai grybai arba kitokie kumpio variantai, kurie suteikia picai unikalų skonį. Taip pat yra restoranų, kurie siūlo įvairias Capriciosa picos versijas, pritaikytas vegetarams ar veganams.

Capriciosa picos populiarumas taip pat padidėjo dėl jos universalumo. Ši pica gali būti puikus pasirinkimas tiek kasdieniam valgymui, tiek ypatingoms progoms. Ji yra mėgstama dėl savo turtingo skonio ir galimybės pritaikyti ingredientus pagal asmeninius pageidavimus.

Be to, Capriciosa pica tapo kultūros dalimi daugelyje šalių. Pavyzdžiui, Jungtinėse Amerikos Valstijose ši pica yra populiarus pasirinkimas per sporto renginius ir vakarėlius. Europoje Capriciosa pica dažnai valgoma per šeimos vakarienes ar draugų susitikimus. Šios picos populiarumas yra puikus pavyzdys, kaip maistas gali sujungti žmones ir kurti bendrumo jausmą.

Capriciosa picos ingredientai

Capriciosa pica yra žinoma dėl savo įvairių ingredientų, kurie apima:

 • Pomidorų padažas
 • Mocarela sūris
 • Kumpis
 • Grybai
 • Artišokai
 • Alyvuogės

Šie ingredientai sukuria unikalų skonių derinį, kuris yra tiek turtingas, tiek subalansuotas. Kiekvienas ingredientas prideda savo unikalų skonį ir tekstūrą, kartu sukuriant harmoningą ir skanų patiekalą. Pomidorų padažas suteikia gaivumo ir rūgštumo, kuris yra pagrindas visiems kitiems skoniams. Mocarela sūris, kuris yra būtinas bet kokiai picai, suteikia kremiškumo ir švelnumo. Kumpis prideda sūrumo ir baltymų, o grybai – žemiškumo ir umami skonio. Artišokai suteikia šiek tiek rūgštumo ir unikalios tekstūros, o alyvuogės prideda sūrumo ir šiek tiek kartumo, kuris puikiai papildo bendrą skonį.

Capriciosa pica
Capriciosa picos ingredientai

Ingredientų pasirinkimo svarba

Kiekvienas ingredientas Capriciosa picoje turi savo svarbą. Pavyzdžiui, švieži grybai suteikia picai subtilų skonį, kuris yra labai vertinamas dėl savo žemiškumo ir umami savybių. Grybai taip pat prideda šiek tiek drėgmės ir tekstūros, kuri padeda subalansuoti kitų ingredientų skonį. Artišokai, kurie yra gana reti kituose picos receptuose, suteikia Capriciosa picai išskirtinumo. Jie prideda šiek tiek rūgštumo ir trapumo, kuris praturtina picos skonį ir tekstūrą. Kumpis, dažniausiai naudojamas itališkas prosciutto, suteikia picai gylio ir sūrumo, kuris puikiai dera su mocarela sūriu. Mocarela sūris yra būtinas ingredientas, kuris sujungia visus skonius kartu, suteikdamas picai kremiškumo ir švelnumo. Alyvuogės prideda šiek tiek kartumo ir sūrumo, kurie puikiai papildo bendrą skonį. Italijoje dažnai naudojamos juodosios alyvuogės, tačiau galima naudoti ir žalias alyvuoges, priklausomai nuo skonio.

Capriciosa picos gaminimo būdai

Tradicinis būdas

Tradiciškai Capriciosa pica yra kepama malkų krosnyje, kuri suteikia picai ypatingą skonį ir tekstūrą. Malkų krosnies karštis leidžia picai greitai iškepti, todėl jos tešla tampa traški, o ingredientai išlieka švieži ir sultingi. Italijoje picerijos, kepančios picas malkų krosnyse, yra labai populiarios ir vertinamos dėl savo autentiškumo. Malkų krosnys suteikia picai ypatingą skonį, kuris yra sunkiai pasiekiamas naudojant įprastines orkaites. Aukšta krosnies temperatūra, dažnai siekianti apie 400-500°C, leidžia picai iškepti per labai trumpą laiką, maždaug per 90 sekundžių. Tai užtikrina, kad pica bus traški iš išorės, tačiau minkšta ir švelni viduje. Be to, malkų krosnys suteikia picai ypatingą dūminį skonį, kuris prideda papildomą gylį ir kompleksiškumą.

Picos kepimas namų sąlygomis

Nors tradicinis būdas yra idealus, Capriciosa picą galima pasigaminti ir namuose. Naudojant kokybiškus ingredientus ir tinkamą kepimo techniką, galima pasiekti puikų rezultatą ir savo virtuvėje. Rekomenduojama naudoti akmeninę kepimo plokštę arba kepimo akmenį, kad būtų pasiektas geresnis tešlos traškumas. Orkaitę reikėtų įkaitinti iki maksimalios temperatūros, dažniausiai apie 250°C. Svarbu, kad orkaitė būtų gerai įkaitinta prieš dedant picą, nes tai padės užtikrinti, kad tešla bus traški ir gerai iškeps.

Namų sąlygomis taip pat galima eksperimentuoti su įvairiais ingredientais ir priedais, pritaikant receptą pagal savo skonį ir pageidavimus. Pavyzdžiui, vietoj tradicinio pomidorų padažo galima naudoti pesto arba kitokį padažą, kuris suteiks picai naujų skonių ir tekstūrų. Taip pat galima pridėti įvairių daržovių, mėsos ar jūros gėrybių, kad pica būtų dar įdomesnė ir skanesnė.

Eksperimentavimas su įvairiomis kepimo technikomis taip pat gali padėti pagerinti picos kokybę. Pavyzdžiui, kepimo akmuo gali padėti pasiekti traškesnę tešlą, nes jis tolygiai paskirsto šilumą ir sugeria drėgmę. Taip pat galima naudoti kepimo skardą su skylutėmis, kuri leidžia orui cirkuliuoti aplink picą ir padeda sukurti traškesnę plutą.

Pasigaminti Capriciosa picą namuose yra puikus būdas ne tik mėgautis skaniu patiekalu, bet ir praleisti laiką su šeima ar draugais, kartu gaminant ir eksperimentuojant su įvairiais receptais ir ingredientais.


Capriciosa picos receptas

Reikalingi ingredientai

Norint pasigaminti Capriciosa picą namuose, jums reikės šių ingredientų:

 • 200 g pomidorų padažo
 • 300 g mocarela sūrio
 • 150 g kumpio
 • 100 g šviežių grybų
 • 100 g marinuotų artišokų
 • 50 g alyvuogių
 • Picos tešlos (galima naudoti paruoštą arba pasigaminti patiems)

Gaminimo eiga

 • Paruoškite tešlą: Jei naudojate paruoštą tešlą, tiesiog iškočiokite ją iki norimo storio. Jei gaminate tešlą patys, pasiruoškite ją iš anksto pagal savo mėgstamą receptą. Tešlos paruošimas yra labai svarbus žingsnis, nes nuo jos priklauso picos tekstūra ir skonis. Jei naudojate paruoštą tešlą, įsitikinkite, kad ji yra šviežia ir kokybiška. Jei gaminate tešlą patys, naudokite aukštos kokybės miltus, šiltą vandenį, šviežias mieles ir šiek tiek druskos bei alyvuogių aliejaus. Tešlą reikėtų minkyti tol, kol ji taps elastinga ir lygi. Leiskite tešlai pakilti šiltoje vietoje apie 1-2 valandas, kol ji padvigubės.
 • Užtepkite pomidorų padažą: Vienodai paskirstykite pomidorų padažą ant tešlos pagrindo. Naudokite kokybišką pomidorų padažą, pagamintą iš šviežių pomidorų, česnako, alyvuogių aliejaus ir žiupsnelio druskos bei pipirų. Padažas turėtų būti tolygiai paskirstytas, kad padengtų visą tešlos paviršių, tačiau ne per storai, kad pica neišsiplaktų. Galite pridėti šiek tiek džiovintų itališkų žolelių, tokių kaip bazilikas ar raudonėlis, kad padažas įgautų dar daugiau skonio.
 • Sudėkite ingredientus: Pirmiausia sudėkite mocarela sūrį, po to kumpį, grybus, artišokus ir alyvuoges. Sūris turėtų būti tolygiai paskirstytas, kad jis ištirptų ir sujungtų visus kitus ingredientus. Kumpį supjaustykite plonais griežinėliais arba kubeliais ir tolygiai paskirstykite ant picos. Grybus galite naudoti šviežius arba šiek tiek apkepintus alyvuogių aliejuje, kad jie įgautų daugiau skonio. Marinuoti artišokai turėtų būti gerai nusausinti ir supjaustyti, kad nebūtų per daug drėgmės. Alyvuogės gali būti dedamos visos arba supjaustytos perpus, priklausomai nuo jūsų skonio.
 • Kepkite picą: Įkaitinkite orkaitę iki 250°C ir kepkite picą apie 10-12 minučių arba kol tešla taps auksinės spalvos, o sūris išsilydys ir taps burbuliuojantis. Svarbu, kad orkaitė būtų gerai įkaitinta prieš dedant picą, nes tai padės užtikrinti, kad tešla bus traški ir gerai iškeps. Kepimo laikas gali skirtis priklausomai nuo orkaitės tipo ir picos storio, todėl stebėkite picą ir ištraukite ją iš orkaitės, kai ji bus auksinės spalvos ir sūris bus ištirpęs ir burbuliuojantis.
 • Patiekite: Iškepusią picą ištraukite iš orkaitės ir leiskite šiek tiek atvėsti prieš pjaustant. Tai padės sūriui ir kitiems ingredientams šiek tiek sutvirtėti, kad pica būtų lengviau pjaustoma ir patiekiama. Patiekite karštą su šviežiais baziliko lapeliais ar kitais priedais pagal savo skonį. Švieži baziliko lapeliai suteiks picai papildomo aromato ir skonio. Taip pat galite pridėti šiek tiek tarkuoto parmezano sūrio arba lašelį alyvuogių aliejaus.

Picos tešlos receptai ir variacijos

Klasikinė tešla

Klasikinė picos tešla gaminama iš vos kelių ingredientų: miltų, vandens, mielių, druskos ir alyvuogių aliejaus. Svarbu naudoti aukštos kokybės miltus ir leisti tešlai tinkamai pakilti, kad ji būtų lengva ir traški.

Pilno grūdo tešla

Pilno grūdo tešla yra puikus pasirinkimas tiems, kas nori sveikesnės alternatyvos. Naudojant pilno grūdo miltus, tešla tampa maistingesnė ir turi daugiau skaidulų, kas yra naudinga virškinimui.

Be glitimo tešla

Be glitimo tešla yra skirta tiems, kurie netoleruoja glitimo arba turi celiakiją. Naudojant specialius be glitimo miltus, galima pasigaminti skanią ir traškią tešlą, kurią gali valgyti visi.

Capriciosa pica
Picos deriniai su gėrimais

Picos įtaka ir vieta populiariojoje kultūroje

Pica filmuose ir televizijoje

Pica dažnai pasirodo filmuose ir televizijoje kaip simbolis draugystės ir bendravimo. Nuo kultinio „Draugai” serialo, kur sakydavo noriu picos ir dažnai mėgavosi ja, iki filmų kaip „Ninja Vėžliukai”, kur pica yra mėgstamas herojų maistas.

Picos konkursai

Picos konkursai yra populiarūs visame pasaulyje. Vienas iš garsiausių yra Pasaulio picos čempionatas, kuris vyksta Italijoje. Čia picų meistrai iš viso pasaulio varžosi dėl geriausios picos kepėjo titulo, demonstruodami savo įgūdžius ir kūrybiškumą.

Įdomūs faktai apie picos ingredientus

Grybai

Grybai yra vienas iš svarbiausių Capriciosa picos ingredientų. Italijoje dažniausiai naudojami pievagrybiai, tačiau taip pat populiarūs ir kiti grybų tipai, tokie kaip portobello ar šitake. Grybai prideda picai gylio ir umami skonio, kuris yra labai vertinamas.

Artišokai

Artišokai yra dar vienas svarbus Capriciosa picos ingredientas. Jie suteikia picai unikalų skonį ir tekstūrą. Artišokai yra turtingi skaidulų ir vitaminų, todėl jie ne tik skanūs, bet ir naudingi sveikatai.

Alyvuogės

Alyvuogės suteikia picai sūrumo ir kartumo, kurie puikiai papildo kitus ingredientus. Italijoje dažniausiai naudojamos juodosios alyvuogės, tačiau galima naudoti ir žalias alyvuoges, priklausomai nuo skonio.

Picos deriniai su gėrimais

Vynas

Pica ir vynas yra puikus derinys. Kiekvienai picos rūšiai galima rasti tinkamą vyno porą. Pavyzdžiui, raudonas vynas, toks kaip Chianti, puikiai dera su Capriciosa pica, nes jis turi pakankamai rūgšties ir taninų, kurie papildo picos skonius.

Alus

Alus taip pat yra populiarus gėrimas, kurį galima derinti su pica. Lengvas lageris ar IPA gali būti puikus pasirinkimas, nes šie alūs turi gaivų ir aštrų skonį, kuris puikiai dera su turtinga picos tekstūra.

Picos valgymo tradicijos skirtingose šalyse

Italija

Italijoje pica dažnai valgoma kaip pagrindinis patiekalas pietums ar vakarienei. Italai mėgsta paprastumą ir kokybę, todėl picos dažniausiai gaminamos su nedideliu kiekiu aukštos kokybės ingredientų.

Jungtinės Amerikos Valstijos

JAV pica yra populiarus greitas maistas, dažnai valgomas per vakarėlius ar sporto renginius. Amerikietiškos picos dažnai būna su storesne tešla ir daugybe ingredientų, kurios sukuria sotų ir turtingą patiekalą.

Japonija

Japonijoje populiari pica, tačiau ji turi savitą stilių. Japonų picos dažnai gaminamos su vietiniais ingredientais, tokiais kaip jūros gėrybės ar miso padažas, kurie suteikia picai unikalų skonį.

Capriciosa pica yra tikras gastronominis šedevras, kuris sujungia tradicijas ir skonių harmoniją. Pasigaminkite ją namuose arba užsisakykite mėgstamoje picerijoje ir mėgaukitės šiuo skaniu patiekalu. Sužinokite daugiau apie Capriciosa picą ir mėgaukitės kiekvienu kąsniu!

Daugiau informacijos apie skanią picą Vilniuje ir Ukmergėje rasite tinklalapyje: FOKUS PICA

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This field is required.

This field is required.

Skambink dabar